gus

Od 1 września do 30 listopada trwał Powszechny Spis Rolny 2020. Gmina Chodecz, jak wszystkie gminy w Polsce, wzięła w nim udział. Liczba gospodarstw rolnych wytypowanych do obowiązku spisu w naszej gminie wyniosła 610. Gmina Chodecz powierzone zadanie wykonała w 100%.

Spis przeprowadzono 3 metodami:

  • metodą wywiadu bezpośredniego prowadzonego przez rachmistrza terenowego - 71,53 % rolników skorzystało z tej metody
  • poprzez samospis internetowy – 17,36 % rolników skorzystało z tej metody
  • poprzez wywiad telefoniczny prowadzony przez rachmistrza telefonicznego – 11,11 % rolników skorzystało z tej metody spisu.

W imieniu Gminnego Biura Spisowego w Chodczu chcielibyśmy złożyć serdeczne podziękowania dla wszystkich osób zaangażowanych w realizację tego przedsięwzięcia. Dziękujemy wszystkim właścicielom gospodarstw rolnych podlegających obowiązkowi spisu za udzielone informacje.

Ogromne podziękowania należą się przede wszystkim rachmistrzom terenowym, Pani Ewie Nowakowskiej i Pani Sylwii Lewandowskiej za profesjonalne wywiązanie się ze swoich obowiązków, bez ich entuzjazmu i zaangażowania w PSR 2020 nie byłoby możliwe osiągnięcie takich rezultatów, tym bardziej, że działaliśmy w wyjątkowych warunkach pandemii.

Jesteśmy przekonani, że doświadczenia zdobyte w trakcie współpracy przy Powszechnym Spisie Rolnym 2020 pozwolą nam z równym powodzeniem przeprowadzić zbliżający się wielkimi krokami, przyszłoroczny Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.