Get Adobe Flash player

KLAUZULA INFORMACYJNA MIASTA I GMINY CHODECZ

Zgodnie z art. 13 ust. 1 RODO informuje się klientów Urzędu Miasta i Gminy Chodecz, że:

1. Administratorem zbieranych i przetwarzanych przez Urząd Miasta i Gminy Chodecz danych osobowych klientów Urzędu jest Burmistrz Miasta i Gminy Chodecz.Adres : 87-860 Chodecz ul. Kaliska 2, tel. 54 284 80 70.

Czytaj więcej

Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy
Społecznej w Chodczu informuje

o utworzeniu specjalnego konta
dla poszkodowanych w pożarze

z ul. Kujawskiej w Chodczu,
na które można dokonywać wpłat:

BS Lubraniec O/Chodecz
Nr 18 9559 1014 2003 0200 2585 0006

INFORMACJA

Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Chodczu – informuje, że w najbliższym czasie będzie zorganizowana zbiórka rzeczy i odzieży dla osób poszkodowanych w pożarze, który miał miejsce wczorajszej nocy w Chodczu przy ul. Kujawskiej, którą to akcję będzie nadzorował tut. Ośrodek. Osoby najbardziej poszkodowane utraciły z dnia na dzień cały swój dobytek.

UWAGA! Potrzebne jest praktycznie wszystko, a mianowicie: odzież tj. ubranka dla dzieci – chłopców (6, 4 i 2 lata) odzież wierzchnia damska i męska, ręczniki, pościel, środki higieniczne, pampersy dla 2-latka; sprzęt agd (3 kuchnie gazowe, 3 lodówki, 3 pralki, odkurzacze); szklanki, talerze, garnki, czajniki, sztućce; meble (łóżka – wersalki, łóżeczka dla dzieci, szafy, itp. rzeczy. Zbiórka w/wym rzeczy i sprzętu odbędzie się po uzgodnieniu z poszkodowanymi najdogodniejszego terminu odbioru rzeczy z darowizn. Osoby chcące przekazać rodzinie jakikolwiek sprzęt prosimy o kontakt z pracownikami tut. Ośrodka (tel. 784-906-431 lub 54 4848-070 w. 40, 42, 44).

Ponadto informujemy, że rodziny najbardziej poszkodowane można będzie wesprzeć wpłacając pieniądze na specjalnie utworzone na ten cel konto, którego numer zostanie podany i opublikowany na stronie Urzędu Miasta i Gminy w Chodczu po jego utworzeniu.

Kolejne ogłoszenia będą publikowane na oficjalnej stronie UMiG w Chodczu.

 

Zagrożenie suszą na poziomie gminy

IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny stan zagrożenia suszą rolniczą dla następujących upraw: zbóż ozimych i jarych, rzepaku i rzepiku, buraka cukrowego, krzewów i drzew owocowych oraz truskawek.

http://www.susza.iung.pulawy.pl/tabele/0418063/

Uwaga !!!

Nowe place zabaw w Chodczu

 

Dnia 15 grudnia 2017 r. Miasto i Gmina Chodecz podpisała umowę z Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego o przyznanie pomocy na realizację operacji pn.: „Budowa ogólnodostępnych i niekomercyjnych placów zabaw przy ulicy Polnej oraz przy przedszkolu  w Chodczu” w ramach działania 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”/ poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Wniosek o dofinansowanie został złożony za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania Dorzecza Zgłowiączki.

Celem operacji jest poprawa dostępności niekomercyjnej infrastruktury rekreacyjnej i kulturalnej poprzez budowę dwóch ogólnodostępnych placów zabaw przy ulicy Polnej oraz przy przedszkolu w Chodczu.

W ramach inwestycji wykonano dwa ogólnodostępne i niekomercyjne place zabaw: pierwszy przy ul. Polnej a drugi przy przedszkolu w Chodczu. Zakres prac w przypadku obu placów zabaw obejmował:

1)      wykonanie ogrodzenia placu zabaw wraz z furtką,

2)      zakup i montaż nowych urządzeń, tj. ściana wspinaczkowa trójstronna „trzy korony”, karuzela „trzmiel”, huśtawka „ważka”, huśtawka sprężynowa „konik”, huśtawka sprężynowa „koniczynka”, urządzenie linarne „Choinka”, zestaw rekreacyjny jednowiekowy „Pionier c”,

3)      niwelację terenu,

4)      wyposażenie placu zabaw w infrastrukturę tj., ławki ogrodowe, kosze na śmieci, tablica z regulaminem placu zabaw.

WW. prace zostały zakończone i odebrane dnia 27.04.2018 r.

Całkowita wartość umowy z Wykonawcą zadania wyniosła 149 700,00 zł, z czego wysokość przyznanej pomocy wynosi 81 302,00 zł.

Wyniki losowania w konkursie EKOPIEC 2018

Gratulujemy !

Pani Anna Bińkowska
Pani Jolanta Rosiak
Pani Barbara Ignaczak
Pan Stanisław Nowosielski
Pan Jarosław Kaniewski
Pan Mieczysław Zwierzchowski
Pan Marcin Piwiński
Pan Czesław Osik
Pani Beata Kryczka
Pani Elżbieta Pawlak