Get Adobe Flash player

Dzień Samorządu Terytorialnego

27 maja to Dzień Samorządu Terytorialnego. Święto zostało uchwalone przez Sejm w 2000 roku. Ta historyczna data wiąże się z wejściem w życie ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie terytorialnym i jednocześnie pierwszymi wyborami do samorządu terytorialnego.
Z tej okazji Staroście Powiatu, wszystkim urzędnikom Starostwa, Urzędu Miasta i Gminy w Chodczu, Radnym, Sołtysom, Radom sołeckim, pracownikom szkół oraz wszystkim pracownikom samorządowym składam najserdeczniejsze życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności w życiu rodzinnym oraz satysfakcji z pracy zawodowej. Życzenia kieruję także do pracowników wszystkich samorządów powiatu włocławskiego.

Burmistrz Chodcza

Jarosław Grabczyński

SPORT NAPRAWDĘ DLA WSZYSTKICH

Zmagania sportowe towarzyszą większości z nas na co dzień. Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich to nielada gratka nie tylko dla miłośników tężyzny fizycznej. Spróbujmy włączyć się w codzienne zmagania. Nasza Gmina kolejny raz bierze udział w ogólnoeuropejskiej akcję zdrowia, ruchu i radości z uzyskanych wyników, których niewątpliwie każdy z nas doświadczy.

NIEDZIELA ZE STRAŻAKAMI  Z wrażeniami, z uśmiechem i z zaciekawieniem. Tak spędzimy ostatnią niedzielę maja na stadionie miejskim już od wczesnych godzin rannych. Naszymi gośćmi będą drużyny Ochotniczych Straży Pożarnych z całego powiatu włocławskiego, a jedna z nich to… drużyna żeńska.

Czytaj więcej

Dzień Matki

JUŻ SIĘ ROZPOCZĘŁO!

Inauguracja VII Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich odbyła się w Szkole Podstawowej w Cettach. Dzieciaki i – przede wszystkim MAMY – brały udział w licznych konkursach i zmaganiach sportowych, a słodki wafelek pomógł regenerować siły. Naszą uwagę przykuwały konkursy ekologiczne: stroje, jakie można „wyprodukować” zasługują na Top Fashion albo co najmniej na Project Runway. Zatem… Matki i dzieciaki: do boju!

Czytaj więcej

ROLKI – WSZYSTKO ZGODNIE Z PLANEM

Rolki – letni odpowiednik łyżew, od wielu lat cieszą się powodzeniem wśród młodzieży. Po południu na boisku SZPO konkurencje sprawnościowe stanowiły kolejny element drugiego już dnia Tygodnia Sportu. Najmłodszy, pięcioletni uczestnik dzisiejszych zmagań jest znany ze swojej aktywności: kiedy miał niespełna 3 lata samodzielnie jeździł na rowerze. Dzisiaj był „maskotką” na boisku SZPO. Od dzisiejszego sportowego wydarzenia kolejna grupa dzieciaków i młodzieży będzie widoczna po zmierzchu na drogach.

Czytaj więcej

Życzenia od Samorządowego Zespołu Placówek Oświatowych

Z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego uczniowie klasy III a Gimnazjum Publicznego w Chodczu złożyli na ręce Burmistrza Chodcza Pana Jarosława Grabczyńskiego życzenia wszystkim pracownikom Urzędu Miasta i Gminy w Chodczu.

Czytaj więcej

Piknik Rodzinny w Dąbrowicach

Dąbrowice – nasz sąsiad „tuż za miedzą” serdecznie zaprasza na PIKNIK RODZINNY w dniach 30-31 maja. Na uczestników czeka moc atrakcji i zabawy przy dobrej muzyce, którą zapewnią zespoły takie jak Akcent, Drossel czy Allegro Dance.

Czytaj więcej

CHODECZ CHODZI?

Jeżeli ktoś ma jeszcze wątpliwości, to TAK. CHODECZ CHODZI!

Jesteśmy silni kijkami i w trakcie VII Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich wyruszyliśmy do Kromszewic i z powrotem. Mało osób? Oczywiście, że niewiele, jednak wyruszyły te, które na co dzień maszerują. Pani Elu, Haniu, Alu, Romko, Halinko! Dołączajcie do nas. Pomaszerujmy razem. Być może nie wymieniliśmy wszystkich chodzących Pań, jednak wszystkie zapraszamy.
Czytaj więcej

Posiedzenia Komisji Rewizyjnej i Budżetu i Finansów.

Uprzejmie zawiadamiam, że w dniu 01 czerwca 2015r. godz. 9:00 w pokoju nr 10 Urzędu Miasta i Gminy Chodecz odbędzie się posiedzenie Komisji Rewizyjnej.

Proponowana tematyka posiedzenia.

Czytaj więcej