Get Adobe Flash player

NABÓR WNIOSKÓW NA DEMONTAŻ I UTYLIZACJĘ WYROBÓW ZAWIERAJĄCYCH AZBEST

Burmistrz Chodcza informuje, że do dnia 5 lutego 2016  roku przyjmowane będą wnioski o dofinansowanie zadań związanych z demontażem i utylizacją wyrobów zawierających azbest. Wnioski można składać w sekretariacie /pok.2/ Urzędu Miasta i Gminy w Chodczu, ul. Kaliska 2, 87–860 Chodecz w godzinach pracy Urzędu.

Czytaj więcej

POSIEDZENIE KOMISJI OŚWIATY, ZDROWIA, KULTURY I SPORTU

Uprzejmie zawiadamiam, że w dniu 05 lutego 2016r. godzina 9:00 w pokoju nr 10 Urzędu Miasta i Gminy Chodecz odbędzie się posiedzenie Komisji Oświaty, Zdrowia, Kultury i Sportu.

Tematyka posiedzenia przewiduje:
Czytaj więcej

TONĄCEGO URATUJE STRAŻ POŻARNA

Niezwykłych umiejętności i nie lada odwagi wymaga ratowanie tonącego. To wszystko mają strażacy OSP Chodecz, którzy w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego odbyli dzisiaj szkolenie teoretyczne i praktyczne. Wszyscy pozoranci zostali uratowani :-)
Z lodem i wodą nie ma igraszek – szczególnie teraz, w trakcie roztopów. Już nie wchodzimy na lód – jest zbyt rozmokły, z licznymi odparzeliskami. Miejsce ćwiczeń na tafli jeziora między estradą a plażą Sosnowego Lasu zostało zabezpieczone, co widać na zdjęciach.

Galeria

CHODECKIE DOŻYNKI I NIE TYLKO

Jesteśmy ostatnio wręcz zasypywani pytaniami, kiedy i jakie imprezy odbędą się latem w Chodczu. Jak to w Krainie Pięciu Jezior, zaproponujemy kilka ciekawych wydarzeń kulturalnych; część z nich odbędzie się na Placu Kościuszki, a część w parku nad estradą. Postawimy na różnorodność – tu postaramy się powtórzyć ubiegłoroczne hity, jak chociażby Dni Truskawki, Sobotę Lokalnych Twórców, czy Chodeckie Zabawy na Wodzie.

Oczywiście nie zabraknie wydarzeń tradycyjnych, których terminy są pewne:

KUPAŁA – SOBOTA 25 CZERWCA 2016
DOŻYNKI – SOBOTA 27 SIERPNIA 2016

ZIMOWA PLAŻA

Przystąpiliśmy do remontu pomostów na Jeziorze Chodeckim. Główne molo i dwa mniejsze, rybackie pomosty wymagały od dawna napraw. Nie są to łatwe prace, jednak zostaną wykonane fachowo, a dobrej jakości materiały posłużą przez kolejne sezony. Dzisiaj kilka fotek z trwającego remontu. Miło będzie je w przyszłości porównać z letnim wyglądem plaży…

Zapraszamy do galerii zdjęć tutaj.

ZWROT PODATKU AKCYZOWEGO

Każdy Rolnik, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej może złożyć odpowiedni wniosek do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych będących w jego posiadaniu.

Podmioty uprawnione do otrzymywania zwrotu podatku akcyzowego:

Czytaj więcej

SZANOWNI PAŃSTWO

W związku z licznymi zgłoszeniami mieszkańców do Urzędu Miasta i Gminy w Chodczu dotyczącymi psów pozostawionych bez opieki w miejscach publicznych, przypominamy o obowiązkach ciążących na właścicielach i opiekunach psów:
•    utrzymanie zwierząt domowych nie może stanowić zagrożenia lub uciążliwości dla ludzi, zaś osoby utrzymujące zwierzęta domowe zobowiązane są do zapewnienia stałego i skutecznego dozoru nad tymi zwierzętami,

Czytaj więcej