Get Adobe Flash player

OBCHODY 3 MAJA W CHODCZU

BURMISTRZ CHODCZA I RADA MIEJSKA
ZAPRASZAJĄ NA UROCZYSTE OBCHODY
ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Czytaj więcej

POLICJANCI W NOWEJ SIEDZIBIE

Rewir Dzielnicowych Komisariatu Policji w Kowalu jest już w nowej, a właściwie starej siedzibie. Inicjatywa Burmistrza Chodcza złożona kilka tygodni temu spotkała się z zainteresowaniem Policji: remont i powrót policjantów w miejsce, do którego wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni. Od maja Rewir Dzielnicowych działa w centrum miasteczka; dziś klucze do siedziby policji odebrał Kierownik Rewiru Dzielnicowych asp. szt. Grzegorz Kacprzak.
Pomysł i przeprowadzone prace okazały się strzałem w 10. Mieszkańcy gminy zaglądali do pomieszczeń przy ul. Kościelnej 7 już w trakcie remontu i pozytywnie komentowali zmiany.
Warto przy tej okazji wspomnieć, że Burmistrz i Komendant Miejski Policji we Włocławku insp. Piotr Stachowiak nie zaprzestają starań o powrót Posterunku Policji do Chodcza. Ustalenia, jakie zapadły w trakcie rozmów w tej sprawie dotyczyły również zintensyfikowania patroli, wzmocnienia sił w okresie letnim i zabezpieczenie terenów rekreacyjnych (działki nad jeziorami).

UWAGA ROLNICY!

W dniach 6 maja (piątek) i 10 maja (wtorek) 2016 roku od godziny 8:00 do 13:00 w Urzędzie Miasta i Gminy w Chodczu w sali konferencyjnej pracownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego z Kowala będzie wypełniał wnioski „o przyznanie płatności na rok 2016″

Zapraszamy rolników do skorzystania z pomocy specjalisty.

HARMONOGRAM SZCZEPIENIA PSÓW

Poniżej zamieszczamy harmonogram szczepienia psów przeciwko wściekliźnie.

Harmonogram

NESTLE PORUSZA POLSKĘ

Do 6 lipca możemy głosować, na poniżej podanej stronie, proponowaną lokalizację siłowni zewnętrznej położonej w miejscowości Chodeczek. Działka pełni funkcje rekreacyjno wypoczynkowe dla mieszkańców gminy Chodecz, a szczególnie dla mieszkańców osiedla mieszkaniowego położonego w miejscowości Chodeczek. Obecnie na działce znajdują się ogólnodostępne boisko do gry w piłkę nożną i plac zabaw dla dzieci.

LINK

Liczymy na zaangażowanie wszystkich mieszkańców miasta i gminy Chodecz.

DUŻUR POWIATOWEGO URZĘDU PRACY

W dniach 6, 9, 10 i 11 maja oraz w okresie od 7 czerwca do 10 czerwca 2016 roku w Urzędzie będzie świadczona obsługa osób bezrobotnych przez dyżurujących pracowników z Powiatowego Urzędu Pracy we Włocławku.

WNIOSKI O PRZYZNANIE PŁATNOŚCI OBSZAROWYCH

Prezes ARiMR zaprasza do składania wniosków o przyznanie płatności obszarowych za 2016 r.
Od 15 marca można składać w ARiMR wnioski o przyznanie płatności obszarowych za 2016 r. Rolnicy, którzy złożą swoje wnioski wraz z załącznikami do 16 maja, mogą liczyć na otrzymanie dopłat w należnej im wysokości. Kto nie zdąży złożyć kompletnego wniosku w tym terminie, będzie miał jeszcze szanse zrobić to do 10 czerwca, ale wówczas za każdy roboczy dzień opóźnienia należne płatności będą pomniejszane o 1%. Jeżeli rolnik pomyli się, a błąd nie będzie dotyczył płatności związanych do zwierząt oraz płatności do zachowania zagrożonych zasobów genetycznych zwierząt w rolnictwie, będzie  mógł złożyć korektę lub uzupełnienie do wniosku bez żadnych konsekwencji finansowych do 31 maja. Zmiany dokonane po tym terminie spowodują zmniejszenie należnych płatności o 1% za każdy roboczy dzień opóźnienia. Zmiany dokonane we wniosku lub załączniku graficznym dokonane po 10 czerwca nie będą uwzględnianie.

Więcej informacji TUTAJ