Get Adobe Flash player

Rolniku, Sadowniku, Ogrodniku – Nie truj Pszczół

XL Sesja Rady Miejskiej

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2017 r. poz. 1875, z późn. zm.)  zwołuję XL sesję Rady Miejskiej w Chodczu na dzień 22 marca 2018 roku godz. 11:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Chodecz ul. Kaliska 2, I piętro.

Proponowany porządek obrad.

Czytaj więcej

Powiatowa Wystawa „Stoły Wielkanocne na Kujawach”

18 marca 2018 roku już po raz dwudziesty odbyła się Powiatowa Wystawa „Stoły Wielkanocne na Kujawach”. W tym roku gminne delegacje Kół Gospodyń Wiejskich zaproszone zostały do Baruchowa. Naszą gminę dumnie reprezentowały KGW Chodecz oraz niezawodne Reymonciaki czyli uczniowie z Zespołu Szkół im. Wł. Reymonta w Chodczu. Zapraszamy do galerii zdjęć.

 

UWAGA – wycofano lek Zinbryta !!!

https://www.gif.gov.pl/download/1/5849/17Zinbryta.pdf

Uwaga hodowcy świń

Przestrzeganie zasad bioasekuracj w sprawie środków podejmowanych  w związku z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń, w gospodarstwach, w których utrzymywane są świnie, położonych na terytorium Polski poza obszarami objętymi restrykcjami w związku z występowaniem ASF (poza obszarem zagrożenia, objętym ograniczeniami i ochronnym).

Więcej informacji i zasad postępowania na stronie KPODR

Nabór wniosków Program EKOPIEC 2018

Urząd Miasta i Gminy Chodecz informuje, że prowadzi nabór wniosków osób zainteresowanych wymianą istniejącego źródła ciepła zasilanego paliwem stałym na:

·        ekologiczne kotły na paliwa stałe;
·        ekologiczne kotły gazowe;
·        ekologiczne kotły olejowe;
·        ekologiczne kotły elektryczne;
·        podłączenie do sieci ciepłowniczej.

Dofinansowanie inwestycji w wysokości maksymalnie 4.000,00 złotych pochodzić będzie ze środków Miasta i Gminy Chodecz (maksymalnie 2.000,00 zł) oraz z środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu (maksymalnie 2.000,00 zł), w ramach Programu EKOPIEC 2018.

http://bip.chodecz.pl/?app=aktualnosci&nid=2275