Get Adobe Flash player

admin

„Czyste Powietrze” – zaproszenie na spotkanie informacyjne odnośnie programu

 

W związku z licznymi pytaniami naszych mieszkańców o dofinansowania na termomodernizację budynków mieszkalnych z programu Czyste Powietrze, informujemy że w ramach rządowego programu Czyste Powietrze, Ministerstwo Środowiska przygotowało program priorytetowy pod tą samą nazwą, dzięki któremu właściciele domów jednorodzinnych we wszystkich gminach w całej Polsce mogą ubiegać się o dofinansowanie na termomodernizację swoich budynków.

Na wstępie pragniemy zaznaczyć, że program nie jest skierowany do samorządów, ale do osób fizycznych np. przykładowego Kowalskiego, który jest właścicielem, współwłaścicielem nieruchomości lub posiada zgodę na budowę.

Przed rozpoczęciem programu w gminach i miastach, resort środowiska przygotował cykl spotkań mających charakter edukacyjny i informacyjny, składający się z trzech bloków tematycznych. Pierwszy mówi o edukacji ekologicznej, rozwija definicje zanieczyszczeń powietrza, wysokiej i niskiej emisji spalin oraz smogu, mówi o skutkach wpływu zanieczyszczonego powietrza na nasze zdrowie. Cześć druga informuje o możliwości uzyskania dofinansowania z programu priorytetowego Czyste Powietrze. W trzeciej dowiemy się jak prawidłowo ubiegać się o dofinansowanie na termomodernizację domu.

Burmistrz Chodcza informuje, że spotkanie informacyjne ws. rządowego programu „Czyste Powietrze”  odbędzie się
22 października 2018 r. o godz. 18 w Remizie OSP w Chodczu.

Program Priorytetowy Czyste Powietrze to możliwość uzyskania wsparcia finansowego na ocieplenie domu, wymianę okien czy na wymianę starego, wysoko-emisyjnego kotła grzewczego. Osoby zainteresowane dofinansowaniem będą mogły składać wnioski już od października w Wojewódzkich Funduszach Ochrony Środowiska oraz Banku Ochrony Środowiska w Toruniu.

Więcej informacji

Ulotka informacyjna

Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Nauczyciela życzę Wam dużo radości
z wykonywania pracy, wytrwałości, samych wzorowych uczniów
i wielkich sukcesów zarówno zawodowych,jak i osobistych. 

Niech los Wam sprzyja w tej niełatwej pracy
i niech uśmiech nie znika z Waszych twarzy!

Wszystkiego dobrego!
Burmistrz Chodcza
Jarosław Grabczyński
 

Posiedzenie Komisji Obywatelskiej i Ochrony Środowiska

Uprzejmie zawiadamiam, że w dniu 09 października 2018r. godz. 15:30 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Chodecz, odbędzie się posiedzenie Komisji Obywatelskiej i Ochrony Środowiska.

Proponowana tematyka posiedzenia:

1. Rozpatrzenie korespondencji skierowanej do Komisji Obywatelskiej i Ochrony Środowiska.
2. Sprawy bieżące.

Zapraszam do udziału w posiedzeniu Komisji.

 

Przewodniczący Komisji Obywatelskiej
i Ochrony Środowiska

Ewa Kwiatkowska

Program CZYSTE POWIETRZE- nabór wniosków o dofinansowanie

naglowek.png ab1d259623b3441eade9dd76200b4f0b

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Toruniu informuje, że z dniem 19 września 2018 r. rozpoczyna nabór wniosków o dofinansowanie w ramach Programu Priorytetowego Czyste Powietrze.

szczegóły naboru

Program CZYSTE POWIETRZE HARMONOGRAM SZKOLEŃ W GMINACH

XLVII sesja Rady Miejskiej w Chodczu

Na podstawie art. 20 ust. 3 ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z  2017 r. poz. 1875 , późn. zm.) zwołuję  nadzwyczajną  XLVII   sesję   Rady   Miejskiej   w   Chodczu  na  dzień  26 września 2018  roku  godz.  8:30  – sala konferencyjna   Urzędu Miasta i Gminy Chodecz  ul. Kaliska 2.
Czytaj więcej

INFORMACJA DLA ROLNIKÓW

Komisja ds. szacowania strat w uprawach rolnych spowodowanych suszą  w 2018 r.  w  gminie Chodecz   zaprasza  osoby,  które  złożyły wnioski   o oszacowanie szkód  w uprawach rolnych, po odbiór protokołów  strat.

Termin odbioru protokołów:
- 25.09.2018 r. (wtorek) od 8:00 – 16:00 w sali konferencyjnej Urzędu (I piętro),
- 26.09.2018 r. (środa) od 8:00 – 15:30 w pokoju nr 15.