Get Adobe Flash player

DOŻYNKI PARAFIALNO – GMINNO – POWIATOWE CHODECZ 2015

Dożynki to ludowe święto gospodarskie rolników będące ukoronowaniem ich całorocznej pracy. Obchodzone po zakończeniu wszystkich najważniejszych prac polowych i zebraniu plonów jest okazją do wspólnego spotkania i zabawy.
W tym roku gmina Chodecz była organizatorem dożynek parafialno – gminno – powiatowych. W sobotę 29 sierpnia na stadionie miejskim radośnie, ludowo i kolorowo świętowało kilka tysięcy osób. Uroczystość dożynkowa rozpoczęła się od Mszy św. w intencji rolników, całego powiatu i mieszkańców Gminy Chodecz celebrowanej przez proboszcza chodeckiej parafii ks. Prałata dr. Zbigniewa Skrobickiego oraz księży Ireneusza Juszczyńskiego, Edwarda Banaszaka i Marcina Węckowskiego.

Czytaj więcej

1 września

Dnia 1 września Burmistrz Chodcza Jarosław Grabczyński, wraz z przedstawicielami Rady Miejskiej w Chodczu, złożył kwiaty pod pomnikiem poległych w latach 1939 – 1945.

TURNIEJ SIATKÓWKI PLAŻOWEJ

30 sierpnia 2015r. na plaży w Chodczu odbył się Turniej Siatkówki Plażowej o puchar Burmistrza Chodcza, w którym uczestniczyło 8 zespołów między innymi dwie z Lubienia Kujawskiego, jedna drużyna z Gostynina, jedna z Włocławka oraz cztery z Chodcza.

Czytaj więcej

INFORMACJA

W dniach 28 i 31 sierpnia 2015 r.  oraz 01, 02, 25, 28, 29 i 30 września 2015 r. w tutejszym Urzędzie będzie świadczona obsługa osób bezrobotnych przez dyżurujących pracowników z Powiatowego Urzędu Pracy we WłocławkuInformacja dla rolników poszkodowanych suszą w 2015r.

W dniu 25 sierpnia 2015 r. odbyło się spotkanie Burmistrza Chodcza z Sołtysami i Radami Sołeckimi z terenu miasta i gminy Chodecz . Jednym z wielu tematów były straty w uprawach rolnych spowodowane suszą i prac Komisji Gminnej do spraw oszacowania zakresu i wysokości szkód doznanych w wyniku niekorzystnego zjawiska atmosferycznego – suszy w 2015 r.

Czytaj więcej

LGD – HARMONOGRAM SPOTKAŃ OTWARTYCH

Stowarzyszenie LGD Dorzecza Zgłowiączki zaprasza mieszkańców poszczególnych gmin  na spotkania otwarte mające na celu współtworzenie LSR na lata 2014-2020.
Chcesz mieć wpływ na rozwój twojej miejscowości/gminy przyjdź !!!

HARMONOGRAM SPOTKAŃ