Get Adobe Flash player

NABÓR WNIOSKÓW NA DEMONTAŻ I UTYLIZACJĘ WYROBÓW ZAWIERAJĄCYCH AZBEST

Burmistrz Chodcza informuje, że do dnia 5 lutego 2016  roku przyjmowane będą wnioski o dofinansowanie zadań związanych z demontażem i utylizacją wyrobów zawierających azbest. Wnioski można składać w sekretariacie /pok.2/ Urzędu Miasta i Gminy w Chodczu, ul. Kaliska 2, 87–860 Chodecz w godzinach pracy Urzędu.

Czytaj więcej

POSTERUNEK POLICJI W CHODCZU. CZY MAMY SZANSĘ?

Kilka tygodni temu Burmistrz Chodcza skierował do ministra spraw wewnętrznych Pana Mariusza Błaszczaka pismo o utworzenie w Chodczu Posterunku Policji.

Zaangażowanie Sołtysów, Radnych i Samorządu Mieszkańców przekroczyło najśmielsze oczekiwania: głos poparcia dla tej inicjatywy w ciągu zaledwie kilku dni złożyło blisko dwa tysiące mieszkańców naszej Gminy.

Czytaj więcej

REMONT W REMIZIE OSP

Ruszył remont podłogi w remizie OSP w Chodczu. Zniknęły stare, wysłużone deski pamiętające niejedną zabawę czy wesele. Zostało zamontowane nowoczesne ogrzewanie podłogowe które zalano wylewką.

Zdjęcia

POSIEDZENIE KOMISJI OŚWIATY, ZDROWIA, KULTURY I SPORTU

Uprzejmie zawiadamiam, że w dniu 12 lutego 2016r. (tj. piątek) godzina 13:00 w pokoju nr 10 Urzędu Miasta i Gminy Chodecz odbędzie się posiedzenie Komisji Oświaty, Zdrowia, Kultury i Sportu.

Przewidywany porządek posiedzenia:

1. Omówienie bieżącej sytuacji w placówkach oświatowych Miasta i Gminy Chodecz (w tym spotkanie z dyrektorami szkół).
2. Sprawy bieżące.

Proszę o niezawodne przybycie i udział w posiedzeniu komisji.

Przewodniczący Komisji Oświaty,
Zdrowia, Kultury i Sportu

Jerzy Stempczyński

POSIEDZENIE KOMISJI OŚWIATY, ZDROWIA, KULTURY I SPORTU

Uprzejmie zawiadamiam, że w dniu 05 lutego 2016r. godzina 9:00 w pokoju nr 10 Urzędu Miasta i Gminy Chodecz odbędzie się posiedzenie Komisji Oświaty, Zdrowia, Kultury i Sportu.

Tematyka posiedzenia przewiduje:
Czytaj więcej

TONĄCEGO URATUJE STRAŻ POŻARNA

Niezwykłych umiejętności i nie lada odwagi wymaga ratowanie tonącego. To wszystko mają strażacy OSP Chodecz, którzy w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego odbyli dzisiaj szkolenie teoretyczne i praktyczne. Wszyscy pozoranci zostali uratowani :-)
Z lodem i wodą nie ma igraszek – szczególnie teraz, w trakcie roztopów. Już nie wchodzimy na lód – jest zbyt rozmokły, z licznymi odparzeliskami. Miejsce ćwiczeń na tafli jeziora między estradą a plażą Sosnowego Lasu zostało zabezpieczone, co widać na zdjęciach.

Galeria

CHODECKIE DOŻYNKI I NIE TYLKO

Jesteśmy ostatnio wręcz zasypywani pytaniami, kiedy i jakie imprezy odbędą się latem w Chodczu. Jak to w Krainie Pięciu Jezior, zaproponujemy kilka ciekawych wydarzeń kulturalnych; część z nich odbędzie się na Placu Kościuszki, a część w parku nad estradą. Postawimy na różnorodność – tu postaramy się powtórzyć ubiegłoroczne hity, jak chociażby Dni Truskawki, Sobotę Lokalnych Twórców, czy Chodeckie Zabawy na Wodzie.

Oczywiście nie zabraknie wydarzeń tradycyjnych, których terminy są pewne:

KUPAŁA – SOBOTA 25 CZERWCA 2016
DOŻYNKI – SOBOTA 27 SIERPNIA 2016