Get Adobe Flash player

I N F O R M A C J A

Komisja gminna do spraw oszacowania zakresu i wysokości szkód doznanych w wyniku niekorzystnego zjawiska atmosferycznego – susza w 2015 r. informuje, że od dnia 14 lipca do dnia 03 sierpnia 2015 r. Komisja przeprowadzi lustrację upraw rolnych w oparciu o złożone przez rolników wnioski zgłoszenia szkód w uprawach rolnych spowodowanych suszą.
Szacowanie szkód będzie możliwe w uprawach, które znajdują się na polu.

Uwaga młodzi rolnicy!

I CHODECKIE ZABAWY NA WODZIE  W minioną sobotę na jeziorze Chodeckim odbyły się „1. CHODECKIE ZABAWY NA WODZIE”. Duża ilość chętnych do uczestnictwa w różnych konkurencjach sprawiła, że nawet złośliwa aura nie była w stanie popsuć dobrej zabawy.

Zawodnicy uczestniczyli w : 

- wyścigu na 300 m 

- pływaniu z jedną płetwą

- wyścigach kajakowych dwójek 

oraz 

- pływaniu na obiekcie własnej konstrukcji.

Rozpiętość wiekowa zawodników była bardzo różna, od dzieci przez młodzież, aż po osoby starsze.

Medale i nagrody wręczał Burmistrz Chodcza Pan Jarosław Grabczyński.

W wyścigu na 300 m

I miejsce zajęła Sandra Głuszcz z czasem 6 min. 30 sek. Czternastolatka otrzymała złoty medal oraz nagrodę rzeczową.

II miejsce z czasem 7 min. 34 sek. zajął Pan Łukasz Ładziński, który otrzymał srebrny medal.

III miejsce Pan Piotr Gralak z czasem 8 min. 48 sek., otrzymał medal brązowy.

Nagrody i medale za uczestnictwo w tej niełatwej konkurencji otrzymali również najmłodszy i najstarszy uczestnik z czasami 10min. 56sek. oraz 10min. 37sek.

  W pływaniu z jedną płetwą na 25m

I miejsce zajął Pan Łukasz Ładziński 

II miejsce Pan Radek Porański

III miejsce Szymon Głuszcz 

Nagrodę za uczestnictwo otrzymała też najmłodsza zawodniczka, siedmioletnia Kasia Olander, która minimalnie przegrała ze zdobywcą trzeciego miejsca.

Najbardziej obleganą konkurencją były „Wyścigi kajakowe dwójek”. Wzięło w niej udział aż 10 drużyn. Zawodnicy musieli popłynąć od plaży do amfiteatru i wrócić. Konkurencję utrudniała ogromna ulewa, ale zawodnicy nie dali za wygraną.

Najszybsza okazała się dwójka Miłosz Waszewski i Konrad Michalski, która zajęła I miejsce. 

II miejsce zajęli Jakub Bet i Gracjan Jastrzębski, a III miejsce Mariusz Bartczak i Adrian Zimecki. 

Wszystkie drużyny otrzymały medale, a zdobywcy I miejsca również nagrody rzeczowe. 

Na koniec od strony amfiteatru do plaży przypłynął obiekt własnej konstrukcji w wykonaniu PIRATÓW Z KARAIBÓW. Panowie wykazali się dużym poczuciem humoru i inwencją w przygotowaniu swojego pojazdu. Zadbali o każdy detal. Swój pojazd mogli wykonać dzięki uprzejmości firmy AUTO-HANDEL Pana Jacka Turbiaka oraz EUROPANELS z Włocławka.

Do pokazu przygotowany był również inny pojazd, który wykonała drużyna CZTERECH PANCERNYCH. Niestety zbyt silny wiatr szalejący na jeziorze zniszczył część konstrukcji i ostatecznie chłopaki nie zdecydowali się pokazać swojego dzieła.

Mimo zaskakującej aury wszyscy uczestnicy byli zadowoleni i uśmiechnięci.

Czytaj więcej

CHODECZ BEACH SOCCER CUP 2015

Burmistrz Chodcza zaprasza na turniej Beach Soccera. Celem turnieju jest promocja Beach Soccera w naszym regionie a także i w całej Polsce, zachęcanie młodzieży do uprawiania tej dyscypliny sportu oraz szerzenie zasady FAIR PLAY. Więcej informacji TU

PÓŁKOLONIE LETNIE W SAMORZĄDOWYM ZESPOLE PLACÓWEK OŚWIATOWYCH W CHODCZU

W dniach od 20.07. do 31.07.2015r., odbywają się półkolonie letnie w Samorządowym Zespole Placówek Oświatowych w Chodczu. Letni wypoczynek jest zorganizowany przez Gminę Chodecz, która pozyskała grant z Fundacji Młodzieży Wiejskiej. Z wypoczynku korzysta 59 dzieci, których rodzice objęci są ubezpieczeniem w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Dzieciaki biorą udział w zajęciach artystycznych, sportowych oraz ogólnorozwojowych, a także zwiedzają okolicę. Program półkolonii obejmuje również profilaktykę zdrowotną. Dzieci mają zapewnione zdrowe żywienie, dużo zabaw ruchowych na świeżym powietrzu.

Czytaj więcej

POSIEDZENIE KOMISJI BUDŻETU I FINANSÓW

Uprzejmie zawiadamiam, że w dniu 03 sierpnia 2015r. godz. 12:00 w pokoju nr 10 Urzędu Miasta i Gminy Chodecz odbędzie się posiedzenie Komisji Budżetu i Finansów.

Proponowana tematyka posiedzenia:

Czytaj więcej

WYPRAWKA SZKOLNA 2015/2016

INSTRUKCJA

I. KOMU PRZYSŁUGUJE POMOC FINANSOWA

Dofinansowaniem zakupu podręczników szkolnych objęci są:
1.uczniowie klas III szkoły podstawowej
2.uczniowie:

Czytaj więcej