Get Adobe Flash player

W ostatnią niedzielę 24 czerwca 2018 roku o godzinie 1100 w Kościele Parafialnym św. Dominika w Chodczu została odprawiona msza święta na której pożegnaliśmy odchodzącego na emeryturę Księdza Prałata dr Zbigniewa Skrobickiego, przez ostatnie 30 lat naszego Proboszcza. Jak bardzo był szanowany przez naszą wspólnotę świadczyć może liczba delegacji pragnących podziękować mu za służbę i oddanie dla wiernych naszej parafii. Padło wiele ciepłych słów, wywołujących wzruszenie i wspomnienia.

Na zakończenie głos zabrał Burmistrz Chodcza Pan Jarosław Grabczyński. Wyraził serdeczne podziękowania dla Księdza Prałata i życzył mu zasłużonego wypoczynku. Wspomniał, że zawsze mógł liczyć na wsparcie i dobrą radę od Proboszcza wypełniając obowiązki burmistrza. Wyraził nadzieję, że Ksiądz Prałat będzie dobrze wspominał Miasto i Gminę Chodecz i jej mieszkańców. Na dowód swych słów wręczył mu obraz przedstawiający panoramę Chodcza z dominującym nad miastem budynkiem kościoła i malowniczym lustrem jeziora. Jednocześnie zapewnił o naszej pamięci i gorąco zaprosił Księdza Prałata, aby odwiedzał Chodecz zawsze, gdy będzie miał na to czas i ochotę, bez szczególnego zaproszenia, by wracał do nas jak do domu i rodziny.