
Miło nam poinformować, że oficjalnie została podpisana umowa o dofinansowanie zadania pn. : „Poprawa stanu gospodarki wodno-ściekowej na terenie Miasta i Gminy Chodecz – etap II” w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności.
Zakres inwestycji obejmuje zadania:
1. Budowa sieci wodociągowej w miejscowości Mielinek.
Rozwój kultury na terenie Miasta i Gminy Chodecz

Informujemy, że w dniu dzisiejszym Pan Burmistrz Jarosław Grabczyński po raz kolejny wziął udział w uroczystym wręczeniu umów dofinansowanych w ramach programu Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-2027. Tym razem była to umowa na realizację projektu pn. „Rozwój kultury na terenie Miasta i Gminy Chodecz”.
Dla przypomnienia - projekt obejmuje zakup wyposażenia dla Centrum Kultury Ogrodowa i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Chodczu, utworzenie kina oraz prowadzenie cyklicznych zajęć rozwijających i artystycznych wraz z zakupem materiałów zużywalnych do ich realizacji.
Wartość projektu (całkowity koszt projektu): 267 104,75 zł
Wysokość wkładu Funduszy Europejskich (dofinansowanie): 253 749,50 zł
Okres realizacji projektu: 01.04.2025 r. – 31.12.2025 r.
#FunduszeUE lub #FunduszeEuropejskie.





Klub Młodzieżowy w Gminie Chodecz

Informujemy, że w dniu dzisiejszym Gmina Chodecz podpisała oficjalnie umowę na realizację projektu pn.: „Klub Młodzieżowy w Gminie Chodecz” w ramach Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność na lata 2021-2027 LSR w ramach działania Działanie FEKP.07.02 Wsparcie dzieci i młodzieży poza edukacją formalną programu Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-2027.
Wniosek o dofinansowanie został złożony za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania Dorzecza Zgłowiączki.
Opis projektu:
Uroczyste wręczenie umów o finansowanie projektów
W dniu wczorajszym w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, odbyło się uroczyste wręczenie umów o finansowanie projektów na łącznie 120 mln złotych dla beneficjentów naszego programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza (FEdKP) 2021-2027. W uroczystości uczestniczyli marszałek Piotr Całbecki, wicemarszałek Aneta Jędrzejewska, przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska, członek zarządu województwa Marek Wojtkowski i radny województwa Przemysław Ziemecki.

